TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/24FE26AN
D38999/24FE26AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FE26AN
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FE26AN.pdf
Availability of D38999/24FE26AN
QUANTITY
D38999/24FE26AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FE26AN
Internal Part NumberEIS-D38999/24FE26AN
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MILE
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FE26AN
Related LinksD38999/, D38999/24FE26AN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/24FE26AN Details Description
Related parts for D38999/24FE26AN
CONN HEADER .100 SNGL STR 25POS datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
IC POE LTPOE++ QUAD PSE 38-QFN datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 600KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V JB 0201 datasheet.pdf
SV 7.62HP/2/270MSF SC/08R BK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf