TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/24FE26BB
D38999/24FE26BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FE26BB
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FE26BB.pdf
Availability of D38999/24FE26BB
QUANTITY
D38999/24FE26BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FE26BB
Internal Part NumberEIS-D38999/24FE26BB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MILE
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FE26BB
Related LinksD38999/, D38999/24FE26BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/24FE26BB Details Description
Related parts for D38999/24FE26BB
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
IC REGISTER, BI-DIRECT DL 24SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN HD INTERNAL CABLE 1X2 GOLD datasheet.pdf
RES 130 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLANGE, RAM datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf