Amphenol Aerospace Operations D38999/24FE26HB-LC
D38999/24FE26HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FE26HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FE26HB-LC.pdf
Availability of D38999/24FE26HB-LC
QUANTITY
D38999/24FE26HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FE26HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FE26HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FE26HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FE26HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FE26HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24FE26HB-LC
POT SLIDE 10K OHM .1W 45MM datasheet.pdf
IC COMM-MODE RS485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFFER QD NON-INV 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 100PS DL PCB AU datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 0.374 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
BLZ 5.08/02/180 SN GY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 4.5A 8PWRFLAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.3W DO41 datasheet.pdf