Amphenol Aerospace Operations D38999/24FE26HE-LC
D38999/24FE26HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FE26HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FE26HE-LC.pdf
Availability of D38999/24FE26HE-LC
QUANTITY
D38999/24FE26HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FE26HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FE26HE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FE26HE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FE26HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FE26HE-LC Details Description
Related parts for D38999/24FE26HE-LC
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
RES 10.24K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 35K OHM 5% 20W datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 15ppm 18pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf