Amphenol Aerospace Operations D38999/24FE6HE-LC
D38999/24FE6HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FE6HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FE6HE-LC.pdf
Availability of D38999/24FE6HE-LC
QUANTITY
D38999/24FE6HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FE6HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FE6HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FE6HE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24FE6HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FE6HE-LC Details Description
Related parts for D38999/24FE6HE-LC
TVS DIODE 342VWM 548VC SMA datasheet.pdf
MICRO 51POS SKT 20" datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
ACCES PLASTIC MULTI CABLE SEAL datasheet.pdf
SIZE 20, STUD MOUNT, SOCKET GROU datasheet.pdf
CONN RECEPT BD/BD 20POS .4MM SMD datasheet.pdf