Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG16HA-LC
D38999/24FG16HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG16HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FG16HA-LC.pdf
Availability of D38999/24FG16HA-LC
QUANTITY
D38999/24FG16HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG16HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG16HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG16HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG16HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG16HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG16HA-LC
DIODE GEN PURP 1.2KV 250A DO205 datasheet.pdf
IC QUAD 1:2 FET MUX/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 32CH V-OUT 68-TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 50A DO214 datasheet.pdf