Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG16HD-LC
D38999/24FG16HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG16HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FG16HD-LC.pdf
Availability of D38999/24FG16HD-LC
QUANTITY
D38999/24FG16HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG16HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG16HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG16HD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG16HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG16HD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG16HD-LC
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONDITIONER SIGNAL DINRAIL MNT datasheet.pdf
SIDACTOR BI 120V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT PINS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13-15 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 18POS 3A datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf