Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG16JD-LC
D38999/24FG16JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG16JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FG16JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FG16JD-LC
QUANTITY
D38999/24FG16JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG16JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG16JD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG16JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG16JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG16JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG16JD-LC
IC FLASH 64MBIT 115NS 64FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 84POS datasheet.pdf
RES 20K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED LUXEON WARM WHITE 3500K 3SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
ULTRA-LITE BLINDHOLE RCPT ASY,90 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00051UF 5% 1250VDC AX datasheet.pdf