Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG16JD-LC
D38999/24FG16JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG16JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FG16JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FG16JD-LC
QUANTITY
D38999/24FG16JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG16JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG16JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG16JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG16JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG16JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG16JD-LC
IC DRIVER MOSF QUAD 1.2A 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 63V AXIAL datasheet.pdf
RACK PLEXIGLASS DOOR datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 136MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf