Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG16JE-LC
D38999/24FG16JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG16JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FG16JE-LC.pdf
Availability of D38999/24FG16JE-LC
QUANTITY
D38999/24FG16JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG16JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG16JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG16JE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG16JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG16JE-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG16JE-LC
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf