Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG35JD-LC
D38999/24FG35JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG35JD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FG35JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FG35JD-LC
QUANTITY
D38999/24FG35JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG35JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG35JD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG35JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG35JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG35JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG35JD-LC
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC PROT USB2.0 VBUS QSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 2W DO204AL datasheet.pdf
PLIER 8" ELECTRICIANS CHAIN NOS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf