Amphenol Aerospace Operations D38999/24FH21HN-LC
D38999/24FH21HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH21HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FH21HN-LC.pdf
Availability of D38999/24FH21HN-LC
QUANTITY
D38999/24FH21HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH21HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH21HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH21HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FH21HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FH21HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FH21HN-LC
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
TXRX SFF OC12/STM-4 SR BAIL DMI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONN STR PLUG CRIMP PIN GRN datasheet.pdf
TOPLED RED datasheet.pdf
PITCH SPACER 2.54 MM WIDE datasheet.pdf