TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/24FH21PE-LC
D38999/24FH21PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH21PE-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FH21PE-LC.pdf
Availability of D38999/24FH21PE-LC
QUANTITY
D38999/24FH21PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH21PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH21PE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationE
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH21PE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FH21PE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/24FH21PE-LC Details Description
Related parts for D38999/24FH21PE-LC
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.07M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 350mA (Switch) Backlight 6-SON (2x2) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 67POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf