Souriau Connection Technology D38999/24FH21PNL
D38999/24FH21PNL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH21PNL
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PINS
Datasheet Download
D38999/24FH21PNL.pdf
Availability of D38999/24FH21PNL
QUANTITY
D38999/24FH21PNL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH21PNL
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH21PNL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress Protection-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH21PNL
Related LinksD38999/2, D38999/24FH21PNL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/24FH21PNL Details Description
Related parts for D38999/24FH21PNL
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 0606 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 620K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRIMPING DIE LOWER INS. datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .100" 50POS datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54061-142 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT NK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.05W CST3 datasheet.pdf