Amphenol Aerospace Operations D38999/24FH53HC-LC
D38999/24FH53HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH53HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FH53HC-LC.pdf
Availability of D38999/24FH53HC-LC
QUANTITY
D38999/24FH53HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH53HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH53HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH53HC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FH53HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FH53HC-LC Details Description
Related parts for D38999/24FH53HC-LC
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 1% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
MICRO-C MLE RECPT 8/C datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16B M25 datasheet.pdf
SOUND LEVEL METER RS 232 INTERFA datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
SJS 3#16 REC INLINE BLK ALTKEY datasheet.pdf
680UF 25V 10X16 datasheet.pdf