Amphenol Aerospace Operations D38999/24FH53JN-LC
D38999/24FH53JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH53JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FH53JN-LC.pdf
Availability of D38999/24FH53JN-LC
QUANTITY
D38999/24FH53JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH53JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH53JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH53JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FH53JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FH53JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FH53JN-LC
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC DUP datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.96NS 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO220AA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 160.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf