Amphenol Aerospace Operations D38999/24FH55JE-LC
D38999/24FH55JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH55JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FH55JE-LC.pdf
Availability of D38999/24FH55JE-LC
QUANTITY
D38999/24FH55JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH55JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH55JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH55JE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FH55JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FH55JE-LC Details Description
Related parts for D38999/24FH55JE-LC
RES 33K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SM8 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 1MPA GAUGE datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf