Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ29HB-LC
D38999/24FJ29HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ29HB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FJ29HB-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ29HB-LC
QUANTITY
D38999/24FJ29HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ29HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ29HB-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ29HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ29HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ29HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ29HB-LC
IDC CABLE - CSC40G/AE40G/X datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1A SOT-89 datasheet.pdf
RES .3 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
5M,RA SE SP,DC,4-PIN CONNECTOR datasheet.pdf
CAP TANT POLY 3.3UF 35V 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 380MA 970 MOHM datasheet.pdf