Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ29HD-LC
D38999/24FJ29HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ29HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FJ29HD-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ29HD-LC
QUANTITY
D38999/24FJ29HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ29HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ29HD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ29HD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ29HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ29HD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ29HD-LC
CAP CER 150PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
AM60000A105 TERM CYLINDER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 108 MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED COOL WHITE 6500K 80CRI 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf