Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ37SN-LC
D38999/24FJ37SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ37SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24FJ37SN-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ37SN-LC
QUANTITY
D38999/24FJ37SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ37SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ37SN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ37SN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ37SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ37SN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ37SN-LC
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
8614 SHUNT 2P datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 24TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 37K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
BCH-350VF- 8 BK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf