Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ43JA-LC
D38999/24FJ43JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ43JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FJ43JA-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ43JA-LC
QUANTITY
D38999/24FJ43JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ43JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ43JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ43JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ43JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ43JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ43JA-LC
RES SMD 2.61K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC MELF datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BLANK PIECE METAL HOOD 9-37POLES datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 5 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 400MA RF 16QFN datasheet.pdf