Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ61JN-LC
D38999/24FJ61JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ61JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FJ61JN-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ61JN-LC
QUANTITY
D38999/24FJ61JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ61JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ61JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ61JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ61JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ61JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ61JN-LC
IC REG LDO ADJ 7.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP VIDEO MUX 2CH 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 12 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 770UF 20% 100V FLATPACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf