Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ8SA-LC
D38999/24FJ8SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ8SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 8C 8#8(TWIN) SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24FJ8SA-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ8SA-LC
QUANTITY
D38999/24FJ8SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ8SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ8SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ8SA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24FJ8SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ8SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ8SA-LC
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SPI/SRL 32LFCSP datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
ADAPTER 3CC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf