Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD15AN
D38999/24JD15AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD15AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JD15AN.pdf
Availability of D38999/24JD15AN
QUANTITY
D38999/24JD15AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD15AN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD15AN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD15AN
Related LinksD38999/, D38999/24JD15AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD15AN Details Description
Related parts for D38999/24JD15AN
IC FET SW N-CH 100V ESD 6TSOP datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
CBL ASSY SMA M-SMA M REV 3000MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 24.76MM datasheet.pdf
RES 11K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 4S FIN datasheet.pdf
RA RECP HSG HYBRID 24MM datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf