Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD15HA-LC
D38999/24JD15HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD15HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JD15HA-LC.pdf
Availability of D38999/24JD15HA-LC
QUANTITY
D38999/24JD15HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD15HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD15HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD15HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD15HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD15HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD15HA-LC
CONN EDGECARD 30POS .100 WW datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 21C S 120" YEL FLOAT datasheet.pdf