Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD15JN-LC
D38999/24JD15JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD15JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD15JN-LC.pdf
Availability of D38999/24JD15JN-LC
QUANTITY
D38999/24JD15JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD15JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD15JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD15JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD15JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD15JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD15JN-LC
RES 180K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 20MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf