Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD18JD
D38999/24JD18JD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD18JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD18JD.pdf
Availability of D38999/24JD18JD
QUANTITY
D38999/24JD18JD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD18JD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD18JD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD18JD
Related LinksD38999/, D38999/24JD18JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD18JD Details Description
Related parts for D38999/24JD18JD
JUMPER-H1501TR/A2015V/H1501TR 8" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OUTLET IEC-320 C13 SNAP PCB MNT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.7V 0.6A MICRO8 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf