Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD18SB
D38999/24JD18SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD18SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD18SB.pdf
Availability of D38999/24JD18SB
QUANTITY
D38999/24JD18SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD18SB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD18SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD18SB
Related LinksD38999/, D38999/24JD18SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD18SB Details Description
Related parts for D38999/24JD18SB
IC DUAL ASYNCH COMM 68-PLCC datasheet.pdf
CARD EXTENDER J/P 1-4 datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 33PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 1MM datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 220 OHM 4SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf