Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD18SC-LC
D38999/24JD18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD18SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD18SC-LC.pdf
Availability of D38999/24JD18SC-LC
QUANTITY
D38999/24JD18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD18SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD18SC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD18SC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD18SC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD18SC-LC
CTRLR TEMP SSR 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf