Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD19BB
D38999/24JD19BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD19BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD19BB.pdf
Availability of D38999/24JD19BB
QUANTITY
D38999/24JD19BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD19BB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD19BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD19BB
Related LinksD38999/, D38999/24JD19BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD19BB Details Description
Related parts for D38999/24JD19BB
IC REG LDO 2.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS R/A GOLD datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
RES MO 1W 0.1 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SSO-3-2 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 816 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
15POS, MIXED,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf