Amphenol Aerospace Operations D38999/24JE26BA
D38999/24JE26BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JE26BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JE26BA.pdf
Availability of D38999/24JE26BA
QUANTITY
D38999/24JE26BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JE26BA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JE26BA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JE26BA
Related LinksD38999/, D38999/24JE26BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JE26BA Details Description
Related parts for D38999/24JE26BA
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT883 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 DUAL 16-SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 18DFN datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A .100 16POS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 1W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
10UF 16V 10X7X5MM 125C 20000H datasheet.pdf