Amphenol Aerospace Operations D38999/24JE26HB
D38999/24JE26HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JE26HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JE26HB.pdf
Availability of D38999/24JE26HB
QUANTITY
D38999/24JE26HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JE26HB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JE26HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JE26HB
Related LinksD38999/, D38999/24JE26HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JE26HB Details Description
Related parts for D38999/24JE26HB
SW ROTARY SP-11 POS NON SHORT datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 9SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf