Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF11JA-LC
D38999/24JF11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JF11JA-LC.pdf
Availability of D38999/24JF11JA-LC
QUANTITY
D38999/24JF11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF11JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF11JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JF11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF11JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JF11JA-LC
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CABLE 50COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK RAIL MNT PA BG datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 4MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
IC REG SW 700V SMPS 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 68 NF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf