Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF11PB
D38999/24JF11PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF11PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JF11PB.pdf
Availability of D38999/24JF11PB
QUANTITY
D38999/24JF11PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF11PB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF11PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF11PB
Related LinksD38999/, D38999/24JF11PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF11PB Details Description
Related parts for D38999/24JF11PB
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 26POS SOCKET-SOCKET 1M datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
PICOFLEX SMT HEADER datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
BUS-BAR CURRENT TRANSFORMR 7.5VA datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf