Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF18SA-LC
D38999/24JF18SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF18SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C MIXED TWIN SKT J/N REC
Datasheet Download
D38999/24JF18SA-LC.pdf
Availability of D38999/24JF18SA-LC
QUANTITY
D38999/24JF18SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF18SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF18SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF18SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JF18SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF18SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JF18SA-LC
RES SMD 267K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GENERATOR CRYSTAL CLOCK 8SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
TACHOMETER LCD 6 CHAR 100-240V datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf