Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF18SC-LC
D38999/24JF18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF18SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C MIXED TWIN SKT J/N RE
Datasheet Download
D38999/24JF18SC-LC.pdf
Availability of D38999/24JF18SC-LC
QUANTITY
D38999/24JF18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF18SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF18SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF18SC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JF18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF18SC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JF18SC-LC
IC REG LDO 5V/ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ TTL SMD datasheet.pdf
ACB 9C 9#8 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 63 V datasheet.pdf