Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11HD-LC
D38999/24JG11HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG11HD-LC.pdf
Availability of D38999/24JG11HD-LC
QUANTITY
D38999/24JG11HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11HD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG11HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11HD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG11HD-LC
Connector Header 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 361-BGA datasheet.pdf
BLANK ASEMB-ER OSCILLATOR 25PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
HAN 10B-HMC-GS-R-M20 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.45A 100 MOHM datasheet.pdf