Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11HD
D38999/24JG11HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG11HD.pdf
Availability of D38999/24JG11HD
QUANTITY
D38999/24JG11HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11HD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11HD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11HD
Related LinksD38999/, D38999/24JG11HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11HD Details Description
Related parts for D38999/24JG11HD
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 9W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 876MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 3COND 28AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 35V X5R 0402 datasheet.pdf
RES 56 OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf