Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11HD
D38999/24JG11HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG11HD.pdf
Availability of D38999/24JG11HD
QUANTITY
D38999/24JG11HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11HD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11HD
Related LinksD38999/, D38999/24JG11HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11HD Details Description
Related parts for D38999/24JG11HD
IC ADC 10BIT 210KHZ W/SD 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 330MA 400 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 120POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 40A TDSON-8 datasheet.pdf
CONN PLUG VERT 80POS GOLD BCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 320MA 2.31 OHM datasheet.pdf
CONT SKT CRIMP 10AWG SILVR 4.0MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf