Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11HN-LC
D38999/24JG11HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG11HN-LC.pdf
Availability of D38999/24JG11HN-LC
QUANTITY
D38999/24JG11HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG11HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG11HN-LC
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 369BGA datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 125POS 5ROW R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A 14VSON datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC PLAD datasheet.pdf
OSC MEMS 312.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf