Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11SB-LC
D38999/24JG11SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JG11SB-LC.pdf
Availability of D38999/24JG11SB-LC
QUANTITY
D38999/24JG11SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11SB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG11SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11SB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG11SB-LC
CONN HEADER MALE 96POS R/A PCB datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
STOPPER 5CC LL MANUAL 1000/PK datasheet.pdf
CABLE DUCT PVC WHITE datasheet.pdf
SLOTTED WALL WIRING DUCT REPL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP FILM 18UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf