Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11SD-LC
D38999/24JG11SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JG11SD-LC.pdf
Availability of D38999/24JG11SD-LC
QUANTITY
D38999/24JG11SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG11SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG11SD-LC
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200POS .050 SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.5 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 18V 4.2A datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 20POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf