Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16HA
D38999/24JG16HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG16HA.pdf
Availability of D38999/24JG16HA
QUANTITY
D38999/24JG16HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16HA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16HA
Related LinksD38999/, D38999/24JG16HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16HA Details Description
Related parts for D38999/24JG16HA
CONN TERM FEMALE 22-26AWG TIN datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONN HEADER 3PS R/A SMD MICROMNL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC P600 datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC datasheet.pdf