Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16SC-LC
D38999/24JG16SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16SC-LC
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JG16SC-LC.pdf
Availability of D38999/24JG16SC-LC
QUANTITY
D38999/24JG16SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16SC-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16SC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG16SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16SC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG16SC-LC
RELAY SSR SCR 25A 660V PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 5POS GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 350VAC 2AG datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 32TQFN datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 250UH 1.2A datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
PARALLEL SPLICE BZD INSULKRIMP datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC 214AB datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf