Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG35PB
D38999/24JG35PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG35PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG35PB.pdf
Availability of D38999/24JG35PB
QUANTITY
D38999/24JG35PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG35PB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG35PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG35PB
Related LinksD38999/, D38999/24JG35PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG35PB Details Description
Related parts for D38999/24JG35PB
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 19POS R/A datasheet.pdf
IC DAC NANO 16BIT QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DIVIDER 1:4 ECL CLK IN 8TSSOP datasheet.pdf
LED PANEL NEON WHT LONG CTLINDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 280MA 130 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 830MA 143 MOHM datasheet.pdf