Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG35PC-LC
D38999/24JG35PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG35PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG35PC-LC.pdf
Availability of D38999/24JG35PC-LC
QUANTITY
D38999/24JG35PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG35PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG35PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG35PC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG35PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG35PC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG35PC-LC
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 11.7A 13 MOHM TH datasheet.pdf
Crystal 11.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
MINIFITJRHDR VT SR W/PGS SN 3POS datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/06/180G 1.5SN BK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A 8DIP datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CONTROL TEMP REL/SS OUT 24V datasheet.pdf