Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG39SN-LC
D38999/24JG39SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG39SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JG39SN-LC.pdf
Availability of D38999/24JG39SN-LC
QUANTITY
D38999/24JG39SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG39SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG39SN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG39SN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG39SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG39SN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG39SN-LC
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
HOUSING CAP 4POS WHITE 94V-0 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.43 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf