Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41PA-LC
D38999/24JG41PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG41PA-LC.pdf
Availability of D38999/24JG41PA-LC
QUANTITY
D38999/24JG41PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41PA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG41PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG41PA-LC
CONN HEADER 32PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CBL RIBN 36COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V NP0 2220 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 1600W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
BUSHING 0.125" NYLON BLACK datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 357K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST 4.75V 3.8A datasheet.pdf