Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41SB
D38999/24JG41SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JG41SB.pdf
Availability of D38999/24JG41SB
QUANTITY
D38999/24JG41SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41SB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41SB
Related LinksD38999/, D38999/24JG41SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41SB Details Description
Related parts for D38999/24JG41SB
IDC CABLE - AKR64B/AE64G/APK64B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 88POS GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf