Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH21BA
D38999/24JH21BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH21BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH21BA.pdf
Availability of D38999/24JH21BA
QUANTITY
D38999/24JH21BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH21BA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH21BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH21BA
Related LinksD38999/, D38999/24JH21BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH21BA Details Description
Related parts for D38999/24JH21BA
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 81.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 (42 + 2 Power) Position Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC SMC datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf